OSUSZANIE BUDYNKÓW

 

 

 

Wilgoć jest główną  przyczyną szkód budowlanych.

Co zrobić, aby na zawsze pozbyć się wilgoci, która podwyższa rachunki za ogrzewanie i systematycznie niszczy Twój budynek/mieszkanie oraz pośrednio truje Twoją rodzinę ?

Odpowiedź tylko z pozoru wydaje się prosta. Walka z wilgocią to złożony proces.  Przyczyn zawilgocenia budynku jest  kilka a każda z nich potrzebuje innych działań.

Pierwszą przyczyną jest brak lub uszkodzenie izolacji hydrofobowych (poziomej i/lub pionowej). Brak izolacji poziomej jest przyczyną wilgoci kapilarnej a jej symptomy to wilgoć w dolnej strefie budynku (piwnica i parter do wysokości najczęściej 1,5 m) na przegrodach wewnętrznych ( ściany działowe) i zewnętrznych (ściany okalające budynek) , odpadający lub odspojony tynk, odpadająca farba, wysolenia ( to sól zawarta w wodzie powoduje uszkodzenia murów).

Drugą przyczyną jest wilgoć techniczna wynikająca z błędów wykonawczych lub zaniedbań takich jak złe zabezpieczenia balkonów, tarasów, schodów, kominów, parapetów, rur spustowych itd. 

Trzecią jest wilgoć kondensacyjna wynikająca z braku odpowiedniej wentylacji pomieszczeń zaburzonej przez np. zbyt szczelne okna, termomodernizacje (termomodernizacja zawilgoconych budynków pogarsza stan wewnątrz budynku), złe rozwiązania wentylacyjne itd. ( patrz nawiewniki okienne)

Jest jeszcze wilgoć technologiczna i sorpcyjna które to wymagają odrębnej wiedzy i działań.

Jeśli zależy Tobie na szybkim odtworzeniu izolacji poziomej i skutecznym osuszeniu budynku zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

tel.: 504 294 059___ biuro@dombezwilgoci.pl
BMM 2014